En
تاریخ : چهارشنبه 6 مرداد 1400
کد 5873

فاز نخست بیمارستان انصارالغدیر بومهن افتتاح شد

فاز نخست بیمارستان الغدیر در راستای ضرورت تجمیع خدمات درمانی به‌منظور کاهش اعزام بیمار به تهران و نیز تکمیل کادر تخصصی بیمارستان در شهریورماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از استان تهران، قاسم جان بابایی ظهر امروز با اشاره به افتتاح فاز نخست بیمارستان الغدیر اظهار داشت: فاز نخست بیمارستان الغدیر دارای بخش‌های اورژانس، بستری اورژانس و خدمات تخصصی کلینیک‌های تخصصی است.

وی افزود: ساخت ساختمان بیمارستان الغدیر به همت مرحوم «عباس انصاری» انجام شده که با پیگیری‌های متعدد و پس از برگزاری جلسات متعدد، با موافقت خانواده مرحوم در زمینه صلح میان بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدام شد.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه گفت: به جز فاز نخست بیمارستان که در حال افتتاح است، سایر بخش‌های بیمارستان نیز از نظر فیزیکی پیشرفت خوبی داشته و تنها کارهای محدودی مانند برخی از امور تأسیساتی گرمایشی و سرمایشی باقی مانده که با حمایت وزارت بهداشت و تلاش دانشگاه شهید بهشتی مرحله به مرحله انجام می‌شود.

جان بابایی تصریح کرد: از این پی بر اساس برنامه ریزی انجام شده فازهای بعدی بیمارستان پس از آماده سازی، تخت‌های بخش مرتبط بلافاصله چیده شده و به بیماران خدمات رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به نحوه به‌کارگیری نیروهای متخصص در بیمارستان اظهار داشت: تعدادی پزشک متخصص در بیمارستان مشغول به فعالیت شدند و در تکمیل کادر تخصصی بیمارستان انصار الغدیر در شهریورماه انجام می‌شود.

 معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه شهرستان پردیس با وجود رشد جمعیتی بالا فاقد بیمارستان است ابراز داشت: شهرستان پردیس منطقه کارگری و کارمندی است و تاکنون در این منطقه بیمارستان با تعرفه خدمات درمانی دولتی نداشتیم.

جان بابایی تصریح کرد: پیش از این مردم شهرستان ناچار بودند برای درمان به تهران و یا شهرهای اطراف بروند که با بهره برداری از این بیمارستان مشکل تردد بیماران برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت تجمیع خدمات درمانی برای کاهش اعزام بیمار به تهران اظهار داشت: با تجمیع خدمات درمانی حجم اعزام بیماران به بیمارستان‌های پایتخت کمتر خواهد شد و در این راستا افزایش تجهیزات پزشکی و بخش‌های تخصصی مانند سی. تی. اسکن و ام.آر. آی ضرورت دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه خودروهای اورژانس از مسیر جاده‌ای مردم عادی برای انتقال بیمار به بیمارستان‌های تهران استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: اعزام بیماران بد حال با هلیکوپتر راهکار مناسبی برای استفاده از زمان طلایی نجات بخشی بیماران این شهرستان است تا زمانی که همه خدمات تخصصی درمانی در این بیمارستان انجام شود و اعزام‌ها به صفر برسد.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 6 مرداد 1400
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 5