En
تاریخ : شنبه 9 مرداد 1400
کد 5876

خانه طب کار سیاهبند بومهن به شبکه بهداشت تحویل شد

تهران- ایرنا- شهردار بومهن گفت: پس از نیاز سنجی و امکان سنجی در ناحیه کارگاهی سیاهبند، مرکز بهداشت و طب کار توسط شهرداری ساخته و به شبکه بهداشت و درمان شهرستان تحویل شد.

«حسین موسوی» روز شنبه در حاشیه افتتاح و واگذاری مرکز طب کار به شبکه بهداشت و درمان به خبرنگاران گفت: این مرکز با صرف اعتباری در حدود ۷۵۰ میلیون تومان ساخته و به عنوان اولین مرکز طب کار در سطح شهر خدمات رسانی خواهد کرد.

وی ادامه داد: در محدوده شهرک کارگاهی سیاهبند بومهن در حدود ۷۰۰ واحد کارگاهی مستقر  شده که ۷۹ هکتار عرصه این محدوده است و برای ۵ هزار و ۵۰۰ کارگر شاغل در این ناحیه صنعتی تاکنون مرکز طب کار و بهداشت راه اندازی نشده بود.

شهرداربومهن با اشاره به وظایف این مرکز، اظهار داشت: بررسی وضعیت سلامت جسمی نیروهای کارگری، آموزش مسائل بهداشتی محیط کار بخشی از وظایف این مرکز است و علاوه برآن ساکنان این منطقه می توانند از خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده در این مرکز نیز استفاده کنند.

موسوی ضمن تقدیر از زحمات «حمید زائدی» رئیس شورای اسلامی شهر بومهن، اظهار داشت: پی گیری های زیادی برای راه اندازی این مرکز انجام شد و پس از تایید اقدامات مورد نیاز در کمیته انطباق فرمانداری، پیمانکار واجد شرایط در مناقصه انتخاب و ساخت این مرکز آغاز شد.

وی ادامه داد: ساختمان مرکز برای تجهیز به شبکه بهداشت و درمان شهرستان تحویل داده شد تا پس از تجهیز،  ساکنان از خدمات درمانی و بهداشتی این مرکز استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، ساختمان مرکز بهداشت ۴۰ سال پیش توسط مرحوم «فرامرز زاهدی» به شبکه بهداشت هبه شد و بعد از گذشت سالها  از هبه این ملک، سال گذشته بنا به دستور «عبدالعظیم رضایی» فرماندار کار ساخت ملک آغاز و به شبکه بهداشت و درمان شهرستان تحویل شده است.

اولین مرکز طب کار شهرستان در سیاهبند راه اندازی می شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس در این مراسم اظهار داشت : در این شهرستان با وجود بیش از چهار هزار و ۵۰۰ کارگاه و کارخانه و بیش از ۲۵ هزار کارگر فعال، محلی برای معاینات کارگری و مرکز طب کار نداشتیم.

«سعید آسیایی» گفت: در ناحیه صنعتی بومهن یک هزار کارگاه و بیش از هشت هزار کارگر فعال هستند که پس از تجهیز این مرکز طی ۲ ماه آینده با کمک وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از خدمات این مرکز استفاده می کنند.

وی با اشاره به اثر بخشی پی گیری ساکنان برای راه اندازی مرکز بهداشت و طب کار در سیاهبند، اظهار داشت: ساخت این مرکز با  حمایت «عبدالعظیم رضایی» فرماندار، کمک «حسین موسوی» شهردار بومهن، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بومهن و پی گیری ساکنان ساخته شد.

انتقاد از مسئولان پیشین درست نیست

امام جمعه شهرستان پردیس در این آیین گفت: باید انصاف را رعایت کنیم و هر جا، هر کس خدمتی انجام داده قدر خدمت را بدانیم، مسئولان امروز، مسئولان دیروز را می کوبند و این کار درست نیست.

حجت الاسلام سید «حسین حسینی» در این آیین، اظهار داشت: بنا بر منویات مقام رهبری در این دولت ثابت شد که اعتماد به غرب نتیجه ای نداد و اگر به جای لبخند به غرب با مشت بر دهان دشمن کوبیده بودیم تعداد پروؤه های افتتاحی به جای هر پنجشنبه هر روز بود.

وی ادامه داد: دولت در سایه ولایت و به برکت انقلاب خدمات رسانی می کند و امید داریم که دولت های آینده این خلا را پر و اشکالات را رفع کنند.

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: اعضای شورای اسلامی بعد از پایان دوره مسئولیت بازهم پی گیر مشکلات مردم باشند، هر قدر به مردم خدمت کنیم کم است، مردم ولی نعمتان ما هستند و ما باید این حرف را در عمل ثابت کنیم.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدد ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 9 مرداد 1400
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 8