En
تاریخ : شنبه 9 مرداد 1400
کد 5877

توسعه تولید در نواحی صنعتی پردیس قانونی شد

تهران- ایرنا- فرماندار پردیس گفت: محدودیت قانونی احداث مراکز صنعتی و توسعه ظرفیت و تولید در نواحی صنعتی مرتفع شد و از این پس شاهد تحولات خوبی در مراکز صنعتی شهرستان خواهیم بود.

«عبدالعظیم رضایی» روز شنبه در حاشیه آیین واگذاری خانه بهداشت روستای سیاهبند به شبکه بهداشت و درمان از سوی شهرداری بومهن به خبرنگاران گفت: کارخانه‌های بی شماری در نواحی صنعتی شهرستان ظرفیت توسعه ظرفیت و تولید دارند، ممنوعیت و محدودیت محیط زیست اجازه توسعه محیط کار و تولید را به آنها نمی داد و حالا این مشکل برطرف شده است.

وی ادامه داد: از این پس محیط زیست موظف به پاسخگویی استعلام ظرف مدت ۱۰ روز است و در صورتی که این اداره طی مدت یاد شده پاسخگو نباشد، متقاضی می‌ تواند برای توسعه ظرفیت کارخانه خود اقدام کند.

فرماندار پردیس از ساماندهی ناحیه صنعتی شهر بومهن خبرداد و اظهار داشت: با پی گیری و تلاش «حسین موسوی» شهردار بومهن، بحث مشاوره و مطالعه شهرک و ناحیه صنعتی بومهن رو به اتمام است و به زودی این ناحیه صنعتی ساماندهی خواهد شد.

شعبه تامین اجتماعی پردیس به زودی افتتاح می شود

رضایی گفت: بیش از یکصد هزار بیمه شده در کارگاه‌ها و کارخانه های ۵ ناحیه صنعتی، کمرد، سیاهسنگ، بومهن، تپه سیف و خرمدشت بیمه تامین اجتماعی هستند و برای انجام امور بیمه ای خود به رودهن مراجعه می کنند و برای رفع این مشکل افتتاح شعبه اصلی تامین اجتماعی در شهر پردیس در دست اقدام است.

وی افزود: سرویس دهی شعبه اصلی تامین اجتماعی به بیمه شدگان یکی از مطالبات بر حق شهروندان این شهرستان است و با افتتاح این شعبه دیگر شهروندان ناچار به مراجعه به شعبه رودهن نیستند.

فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به ضرورت رفع مشکل درمانی شهروندان، توضیح داد: بیمارستان شفا در شهر پردیس دوازدهم تیر ماه بازگشایی شد و در حال حاضر بخش های تخصصی این بیمارستان پاسخگوی مراجعان است و در یک اتفاق نیک در شب عید غدیر، فاز اول بیمارستان انصار الغدیر به بهره برداری رسید.

رضایی ادامه داد: با مذاکرات و پی گیری های فراوان مقرر شد بقیه فازهای بیمارستان به سرعت به بهره برداری برسد و از ظرفیت طبقات بالایی برای بستری و امور تخصصی درمانی استفاده شود.

انتقال صنایع مزاحم به خارج از شهر بومهن

فرماندار شهرستان پردیس ضمن تقدیر از اعضای شورای اسلامی و شهردار بومهن، اظهار داشت: صنایع و مشاغل مزاحم و پسماند به زمینی ۶۰ هکتاری در طاهر آباد منتقل خواهد شد تا فضای شهری بومهن تغییر کند و نا بسامانی، ناهنجاری، شلوغی ها و مزاحمت های شغلی برطرف شود.

رضایی ضمن شکایت از بی مهری ها به دولت دوازدهم، توضیح داد: در طی دو تا سه سال اخیر هر پنجشنبه پروژه های عظیمی در کشور افتتاح و به بهره برداری رسید و کارهای زیر بنایی و زیرساختی بزرگی انجام شد اما بی مهری های زیادی را نسبت به دولت دوازدهم شاهدیم.

وی ادامه داد: هر جا ضعف و خلل باشد کارها با مشکل مواجه می شوند، دولت جدید در شرایط و فضای جدید با هماهنگی سایر قوا با همدلی و گوش سپردن به رهنمودهای مقام معظم رهبری پی گیر رفع مشکلات باشند

فرماندار پردیس گفت: دولت دوازدهم می توانست تنها به امور هزینه ای و روز مره مردم بپردازد و به سایر موارد بی توجه باشد اما به سایر موارد هم توجه داشت و ما موظفیم از هر کسی که برای آبادانی کشور تلاش کرده قدردانی کنیم و یک جانبه و یک طرفه قضاوت نکنیم.

رضایی گفت: در این وضعیت نباید نا امید باشیم و با کمک به دولت جدید و انگیزه بخشی به دلسوزان کشور و نظام راه را برای سازندگی و آبادانی هموار کنیم.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 9 مرداد 1400
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 5