En
تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400
کد 5923

برگزاری جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان پردیس

سومین جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان پردیس به ریاست عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان و در محل فرمانداری برگزار شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پردیس، در ابتدای این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار در خصوص چگونگی  فعالیت سمن های شهرستان گزارشی ارائه کرد و سپس حاضران در خصوص مجوز انتقال پرونده یک سازمان مردم نهاد به شهرستان و تمدید فعالیت یک سازمان مردم نهاد دیگر با توجه به مدارک و مستندات موجود و توضیحات ارائه شده توسط مدیران عامل این دو سمن به تبادل نظر پرداختند.

فرماندار پردیس نیز در ادامه با تاکید بر نقش با اهمیت سازمان‌های مردم نهاد در توسعه و پیشرفت همه جانبه و پیشبرد اهداف شهرستان گفت: جلب مشارکت عمومی برای تاسیس سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف باید مورد توجه باشد و ادارات دارای جامعه هدف می توانند بیشترین نقش را در این مسیر ایفا کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: باید به نقش جوانان در تاسیس سازمان های مردم نهاد توجه ویژه ای شود و جوانانی که ایده های ناب در سر دارند، علاقه مند به رفع مشکلات و مشارکت فعال هستند و با بطن جامعه ارتباط مستقیم دارند برای ورود به این عرصه تشویق شوند و برای پیشگیری از بروز مشکلات در آینده نیز، هنگام بررسی صلاحیت متقاضیان تاسیس سمن، دقت لازم صورت گرفته و همه موارد قانونی لحاظ شود.

در ادامه و پس از تبادل نظر اعضای حاضر در جلسه مقرر شد به منظور گسترش سازمان‌های مردم نهاد در سطح شهرستان ادارات عضو شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد ضمن اطلاع رسانی و دعوت از فعالان حوزه اجتماعی و فرهنگی برای ثبت سمن شرایط لازم را برای تسهیل در این امر مهیا کند، همچنین با استناد به بند های قانونی و بر اساس اساسنامه و مقررات مربوطه تصمیمات لازم در خصوص ادامه فعالیت و انتقال ۲ سمن مطرح شده اتخاذ شد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 شهريور 1400
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 12