En
تاریخ : دوشنبه 12 مهر 1400
کد 5944

برگزاری جلسه کمیته اجرایی طرح تامین مسکن محرومان شهرستان پردیس

جلسه کمیته اجرایی طرح تامین مسکن محرومان شهرستان به ریاست داوود ریاحی معاون فنی و عمرانی فرماندار و در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پردیس، این جلسه با حضور نمایندگان بخشداری ها، بنیاد مسکن و بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات بانکی با هدف بررسی
نحوه وصول مطالبات معوق بانکها و همچنین تشکیل کمیته اجرایی و تبیین تعهدات و وظایف اعضای کمیته برای تحقق اهداف برگزار و در ابتدا معاون فرماندار پردیس با
اشاره به تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان برنامه و بودجه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری خواستار مساعدت بیشتر بانک های عامل و بنیاد مسکن به منظور اختصاص تسهیلات به افراد واجد شرایط شد.

در ادامه نمایندگان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه طراحی و نظارت ساخت واحد های مشمولان طرح به صورت رایگان توسط بنیاد مسکن انجام می شود به ارائه آماری از متقاضیان، افراد واجد شرایط اخذ وام و سهمیه شهرستان در این خصوص پرداختند در ادامه نمایندگان بخشداری ها وضعیت بافت های مسکونی روستاها را تشریح کردند.

در پایان و پس از تبادل نظر حاضرین مقرر شد بخشداران ضمن توجیه دهیاران و تشریح اهداف طرح برای روستاییان در زمینه صدور پروانه ساخت و ساز تسهیلاتی را
در نظر بگیرند همچنین دهیاری هایی که مجهز به ماشین آلات عمرانی هستند در زمینه آواربرداری بناهای تخریب شده با اهالی روستاها مساعدت کنند.

اعلام فهرست واجدین شرایط اخذ وام توسط بنیاد مسکن که در روستاها شناسایی شده‌اند به دبیرخانه کمیته و هماهنگی بخشداری ها با کارخانه های تولید کننده مصالح ساختمانی برای استفاده از تخفیفات ویژه در تهیه مصالح برای احداث مسکن محرومان از دیگر مصوبات این جلسه بود.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 12 مهر 1400
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 7