به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی کشور انجام گرفت: دیدار رئیس و پرسنل اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با فرماندار پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، رئیس، پرسنل و کتابداران اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی با فرماندار پردیس دیدار کردند.

  • کد خبر: 293241
  • تاریخ خبر: شنبه 19 آبان 1397 - 11:30

در این دیدار محسن سلطان محمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن ارائه اطلاعاتی از تعداد کتابخانه ها و کتابهای موجود در آن و کتابداران فعال در شهرستان، از بدست آوردن عنوان کتابخانه نمونه کشوری توسط کتابخانه جاجرود خبر داد و گفت، علی رغم کمبود امکانات، تلاش بر این است که کتابخانه ها در دو شیفت به مردم خدمت رسانی کنند و طرح ایجاد کتابخانه سیار روستایی نیز در حال اجراست تا دسترسی مردم به ویژه روستاییان به کتاب بیش از گذشته شود.
امیر اله حقیقی فرماندار شهرستان پردیس نیز کتابخانه ها را یکی از مراکز مهم فرهنگی دانست و گفت: کتابخانه مرکز ایجاد انگیزه است و جوانان تحصیل کرده و یا در حال تحصیل برای سپری کردن اوقات فراغت، مطالعه خارج از درس و بهره‌گیری آموزشی از منابع و کتابهای موجود به آن مراجعه می‌کنند و این فرصت بسیار مهم و مغتنم است.
فرماندار پردیس فضای مجازی و مشکلات اقتصادی را از دلایل کاهش استقبال از کتابخانه‌ها ذکر کرد و افزود: امروزه افراد با جستجو در اینترنت و فضای مجازی برای پرسش های خود پاسخی خواهند یافت اما در کشوری با سابقه غنی از فرهنگ و تمدن و دانشمندان و نخبگانی بسیار زیاد در عرصه های مختلف، این استقبال باید با برنامه‌ریزی و بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها رو به افزایش برود.
حقیقی شروع کار فرهنگ سازی و ایجاد علاقه به کتاب از سنین پایه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: باید از مدارس و مهدهای کودک شروع کرد و فرهنگ کتابخوانی را در میان این قشر نهادینه کرد تا همزمان با رشد و نمو فرزندان ایران، علاقه به کتاب نیز گسترش یابد و هیچ چیز مانع آن نشود به ویژه در روستاها که امکانات مانند شهرها در دسترس نیست، اداره کتابخانه‌ها باید با همکاری آموزش و پرورش و تجهیز کتابخانه‌های مدارس این مهم را به سرانجام برساند.
حقیقی در پایان از زحمات و تلاش‌های مجموعه پرسنل اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برای بهبود ارتباط مردم با کتاب و افزایش سهم کتاب در زندگی مردم قدردانی کرد.