مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب پردیس و گام های نهایی تا بهره برداری

مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب پردیس با حضور مهندس عدالتی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران انجام شد.

  • کد خبر: 296768
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 20 اسفند 1399 - 08:32
عدالتی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران در حاشیه بازدید از تصفیه خانه فاضلاب پردیس گفت: فاز دوم این تصفیه خانه قرار بود سال گذشته راه اندازی شود اما به دلیل مشکلات تحریمی و مالی کمی به تاخیر افتاد اما به زودی مدول دوم این تصفیه خانه به دست رئیس جمهور افتتاح می شود.
به گزارش روابط عمومی،رحمت اله محمدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با اشاره به نقش مهم و حیاتی این تصفیه خانه در بهداشت محیط و مسائل بهداشتی گفت: در مجموع این دو مدول ظرفیت 250 هزار نفر را پاسخگو خواهد بود و تا 300 هزار نفر امکان افزایش ظرفیت دارد.
وی افزود: مدول دوم این تصفیه خانه با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان احداث شده است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران گفت: مدول دوم تصفیه خانه پردیس با ظرفیت ٢۴ هزار مترمکعب در شبانه روز برای جمعیتی معادل ١٢۵ هزار نفر طراحی شده است و به دلیل موقعیت و اسکان جمعیت در مسکن مهر پردیس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که بر اساس افق طرح سال ۱۴۲۰ برای جمعیت ۵۳۸ هزار نفری طراحی و در شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور مصوب شده است.
رحمت الله محمدی افزود: طرح بخش شرقی شامل دو مدول تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۴٨ هزار متر مکعب در شبانه‌روز برای تحت پوشش قرار دادن ٢۵٠ هزار نفر از جمعیت فاز‌های یک تا 4 و فاز۶ شهر پردیس که شامل ۱۶۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و ۹ کیلومتر خط انتقال بوده که ۵ کیلومتر از این خط انتقال در مسیر‌های سنگی و صعب العبور و در عمق‌های بالای ۳۰ متر به صورت نَقبی و تِرانشه باز اجرا و به بهره برداری رسیده است.
وی  گفت: مدول اول تصفیه خانه مذکور از سوی شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با ظرفیت ٢۴ هزار مترمکعب در شبانه روز برای جمعیتی معادل ١٢۵ هزار نفر در مدار بهره برداری است و عملیات احداث مدول دوم این تصفیه خانه نیز با ظرفیت ٢۴ هزار مترمکعب در شبانه روز برای جمعیتی معادل ١٢۵ هزار نفر اجرا شده است.