نظارت مراقبان سلامت بر نحوه برگزاری آزمون‌های حضوری در پردیس

تهران- ایرنا- مدیرآموزش و پرورش شهرستان پردیس گفت: امتحانات حضوری پایه های نهم و دوازدهم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نظارت مراقبان سلامت در حال برگزاری است.

  • کد خبر: 296898
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 30 ارديبهشت 1400 - 09:40

«مصطفی حسنوند» روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از حوزه‌های امتحانات پایان سال تحصیلی ۱۴۰۰ به خبرنگاران افزود: به منظور نظارت کامل بر امور بهداشتی حوزه های امتحانی در هر حوزه یک کارشناس به عنوان مراقب سلامت حضور دارد و فرآیند تب سنجی دانش آموزان را قبل از ورود به حوزه های امتحانی انجام می دهند.

وی افزود: امتحانات نهایی و داخلی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی از طرف وزارت بهداشت در حوزه های امتحانی، در محیطی ایمن برگزار می شود.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان پردیس با اشاره به تامین لوازم بهداشتی برای دانش آموزان، اظهار داشت: اقلام بهداشتی مورد نیاز شامل ماسک، صابون مایع، اسپری الکل و علائم هشدار دهنده در حوزه های امتحانی توسط مجریان تهیه شده است. 

حسنوند با تاکید بر ضرورت تامین سلامت دانش آموزان در زمان برگزاری آزمون‏ های حضوری، توضیح داد: فاصله‌گذاری بین دانش آموزان در هنگام ورود به حوزه‌های امتحانی، رعایت فاصله ۲ متری بین صندلی دانش آموزان، تاکید براستفاده از لوازم التحریر شخصی، ضد عفونی محل بر گزاری قبل و بعد از آزمون و ممانعت از تجمع اولیاء در مدرسه برای تامین سلامت دانش آموزان در تمامی حوزه های امتحانی در حال اجرا است.

 وی ادامه داد: از خانواده ها درخواست و انتظار داریم تا رعایت دستور العمل های بهداشتی در زمان برگزاری آزمون را به فرزندان خود گوشزد کنند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان پردیس گفت: همکاران و تمام عوامل اجرای آموزش و پرورش تلاش می کنند تا با ایجاد محیطی سالم و آرام در زمان برگزاری امتحانات حضوری خردادماه پایه های نهم و دوازدهم، دانش آموزان و والدین آنها سال تحصیلی با کمترین نگرانی به اتمام برسد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.