۵۴ دستگاه ماینر غیرمجاز در" پردیس" کشف و ضبط شد

گروه استان‌ها - فرمانده انتظامی شهرستان پردیس از کشف ۵۴ دستگاه ماینر قاچاق به ارزش ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

  • کد خبر: 296900
  • تاریخ خبر: يکشنبه 26 ارديبهشت 1400 - 09:44

سرهنگ بهزاد عبدیان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پردیس، با اشاره به کشف ماینر قاچاق اظهار داشت: با رصد اطلاعاتی و کنترل نامحسوس پلیس آگاهی پردیس 2 انبار در حاشیه شهر بومهن که اقدام به نگهداری و استخراج ارز دیجیتال می‌کردند شناسایی و ماینرهای قاچاق موجود در انبار کشف و ضبط شد.

وی بابیان نوع دستگیری مجرمان افزود: با اقدامات به‌موقع پلیس آگاهی پردیس و همکاری عوامل اداره برق محل نگهداری دستگاه‌های ماینر در بومهن شناسایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس در ادامه گفت: در بازرسی‌های به‌عمل‌آمده از 2 انبار محل نگهداری و استخراج ارز دیجیتال تعداد 54 دستگاه غیرمجاز کشف و ضبط گردید.

سرهنگ عبدیان افزود: دستگاه‌های ماینر کشف‌شده توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار گرفت و مبلغ کارشناسی دستگاه‌ها معادل 8 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است.

وی تصریح کرد: با دستگیری مجرمان استخراج ارز دیجیتال قاچاق پس از بازجویی، پرونده‌ مقدماتی تشکیل وجهت صدور احکام تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس بابیان اینکه پلیس دستگیری مجرمان و برخورد با هنجارشکنان را همواره در دستور کار خود قرار دارد، خاطرنشان کرد: در جهت کمک به اقتصاد کشور و برقراری آرامش امنیت جامعه، همواره نیازمند همراهی و همکاری مردم هستیم و در صورت اطلاع ازاین‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره 110 به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/ی