عقب‌ماندگی دریافتی مستمری‌بگیران پردیس جبران شد

تهران-ایرنا- رئیس شعبه تامین اجتماعی رودهن گفت: احکام جدید مستمری بگیران پردیس در اجرای متناسب سازی مرحله دوم جامعه کارگری صادر و 75 درصد عقب ماندگی مستمری سال برقراری نسبت به حداقل مستمری جبران شد.

  • کد خبر: 296906
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 23 ارديبهشت 1400 - 10:19

«جلیل جلیلی» روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا توضیح داد: براساس اطلاعیه در احکام جدید، اعمال ماده96(افزایش سنواتی) بر مجموع مبالغ مستمری و متناسب سازی اسفند سال1399 مستمری بگیران انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه به انتظارات و مطالبات همه سطوح مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی، پس از اعمال ماده 96 (افزایش سنواتی) و اجرای متناسب سازی حقوق مستمری بگیران و افزایش مزایای جانبی، دریافتی هیچ مستمری بگیری از این پس، کمتر از 1.5 برابر مجموع پرداختی اسفند سال1399 نخواهد بود.

رئیس شعبه تامین اجتماعی رودهن با بیان اینکه در متناسب سازی حقوق بازنشستگان، خواسته های بازنشستگان تاحدی محقق شده است، اظهار داشت: متناسب سازی حقوق با هدف بهبود قدرت خرید و وضعیت معیشت بازنشستگان اجرا شده اسک و این قانون به گونه‌ای اجرا شد که حقوق بازنشستگان در مقایسه با اسفند 99 حداقل 50 درصد افزایش دارد.

وی افزود: با اجرای متناسب سازی در سال جاری مجموع منابع مربوط به مستمری بازنشستگان در سازمان تأمین اجتماعی حدود 70 درصد افزایش یافته است و بر اساس آمار و منابع مربوط،  با پرداخت مستمری ها از حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان به 16 هزار و 800 میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه بازنگری احکام بازنشستگان به صورت منصفانه و عادلانه انجام شده است، اظهار داشت: ارتقا و بهبود وضعیت معیشت مستمری بگیران حداقل بگیر و سایر مستمری بگیرانی که با سوابق کمتر بازنشسته شده‌اند، هدف اصلی سازمان برای رفاه بخشی بیشتر به بازنشستگان و مستمری بگیران است.

رئیس شعبه تامین اجتماعی رودهن گفت: مجموع دریافتی بازنشستگان حداقل بگیر از سال 98 تاکنون 2 و نیم برابر شده و سایر سطوح نیز افزایش بیش از 2 برابری داشته‌اند.

جلیلی گفت: در ماه‌های انتهایی سال گذشته تلاش شد تا منابع بیشتری دریافت شود و در روزهای آخر سال نیز با پیگیری فراوان، سازمان موفق شد که یک میلیون و 200 هزار تومان به هر بازنشسته پرداخت کند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود 300 هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد و شعبه تامین اجتماعی رودهن به شهروندان شهرستانهای پردیس و دماوند خدمات رسانی دارد.

برچسب‌ها