فرماندار پردیس:
نمایندگان حوزه انتخابی مشکلات شهرستان را ویژه ببینند

عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس پس از جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور سید علی یزدی خواه نماینده حوزه انتخابیه برگزار شد، از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواست مشکلات شهرستان را ویژه ببینند.

  • کد خبر: 320053
  • تاریخ خبر: يکشنبه 9 آبان 1400 - 12:03

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پردیس، فرماندار پردیس خاطرنشان کرد: جمعیت شهرستان با بارگذاری کامل واحدهای مسکن مهر به بیش از 500 هزار نفر خواهد رسید که نیازمند توجه ویژه ای است و ما معضلات شهرستان را در حوزه‌های مختلف شناسایی و برای هر کدام راهکارهایی پیشنهاد کرده ایم که برخی از این راهکارها برای تحقق، نیازمند مساعدت نمایندگان مجلس و مسئولان استانی و کشوری است.

رضایی با بیان اینکه بیمه شدگان تامین اجتماعی در شهرستان پردیس برای انجام امور بیمه ای خود باید به شهر مجاور مراجعه کنند، گفت: بیش از یکصد و پنجاه هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در شهرستان فعال هستند اما علیرغم پیگیری ها و دستور مساعد مدیران وقت، هنوز شعبه مستقل این اداره راه اندازی نشده است.

رئیس شورای اداری شهرستان پردیس همچنین با اشاره به تازه تاسیس بودن شهرستان و عدم استقلال برخی ادارات گفت: حدود 20 اداره در شهرستان پردیس، فاقد ساختمان مناسب و مجزا هستند که برای این موضوع نیز با مساعدت شرکت عمران و تصویب شورای توسعه و برنامه ریزی استان و برخی از زمینه ها به تدریج برای ساماندهی وضعیت استقرار ادارات تغییر کاربری پیدا کرده و احداث مجتمع اداری شهرستان در دست پیگیری است.

وی به انبوه ترددهای روزانه صورت گرفته میان شهرستان و شهر تهران اشاره کرد و افزود: این ترددها از دو محور جاده قدیم و آزادراه تهران-پردیس انجام می‌گیرد و تصادفات و رویدادها در جاده قدیم به ویژه در محدوده جاجرود اهمیت ایمن سازی مسیر را دو چندان می کند که برنامه‌هایی از جمله احداث گریزگاه، نصب علائم هشدار دهنده، ایجاد رفیوژ میانی و ارتقای روشنایی از جمله اقدامات اجرا شده یا در دست اجرا برای افزایش ایمنی تردد مسافران است.

‌ فرماندار شهرستان پردیس رتبه بندی ادارات شهرستان را بر اساس جمعیت 170 هزار نفری دانست و افزوذ: امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی فعلی جوابگوی جمعیت ناهمگون، پراکنده و توپوگرافی خاص پردیس نیست و ادارات خدمات رسان از جمله نیروی انتظامی و شهرداری ها در انجام وظایف خود با سختی زیادی روبرو هستند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پهنه 276 کیلومتر مربعی به شهرستان که بیش از 85 درصد آن در مناطق حفاظت شده محیط زیست واقع شده است با افزایش جمعیت ناشی از بارگذاری مسکن مهر دیگر ظرفیت اجرای طرح های جدید ساخت مسکن را ندارد و باید در اجرای این طرح ها در شهرستان پردیس بازنگری انجام شود.

رضایی نداشتن نماینده مستقل شهرستان در مجلس شورای اسلامی را یکی از مشکلات این منطقه دانست و گفت: همانطور که گفته شد طرح ها و برنامه های ما برای بهبود وضعیت شهرستان نیازمند مساعدت ویژه مقامات استانی و‌کشوری و پیگیری نمایندگان مجلس است و با توجه به وسعت حوزه انتخابیه، نمایندگان برای رسیدگی به مشکلات همه شهرستانهای تحت پوشش وقت کافی ندارند، اما انتظار ما این است با توجه به رشد سریع جمعیت و چشم انداز آتی شهرستان، مشکلات، درخواست ها و طرح های شهرستان پردیس با نگاهی ویژه دیده شود.