ستاد هماهنگی گرامیداشت اربعین حسینی شهرستان پردیس تشکیل جلسه داد

اولین جلسه ستاد هماهنگی گرامیداشت اربعین حسینی در شهرستان پردیس به ریاست ظفر پورابراهیم برگزار شد.

  • کد خبر: 330099
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 29 ارديبهشت 1401 - 13:44

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پردیس، فرماندار شهرستان در این جلسه با بیان اینکه احکام ستاد اربعین شهرستان صادر و ابلاغ شده است، گفت: برای این ستاد کمیته های مختلفی در نظر گرفته شده که باید برنامه ریزی دقیقی برای بهره مندی از همه ظرفیت ها در راستای ایجاد زمینه برگزاری هرچه باشکوه تر اربعین حسینی(ع) انجام گیرد.

پور ابراهیم افزود: طی دو سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا اعزام زائران به اربعین حسینی متوقف شده بود، اما با توجه به شرایط موجود باید تلاش کرد برای زائرانی که به عراق اعزام می شوند و همچنین جاماندگان راهپیمایی اربعین برنامه‌های درخور و مناسبی تدارک دیده شود.

رئیس ستاد هماهنگی گرامیداشت اربعین حسینی شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: در سنوات قبل مساجد و هیئت‌های مذهبی فعال بودند و در کشور عراق به زائران خدمات می‌دادند و شهرستان موکب مشخصی نداشت، بنابراین علاوه بر اشخاص حقیقی و داوطلبان، همه دستگاه‌ها نیز باید در این راستا مشارکت کنند.

در ادامه پیرامون امکان بهره مندی از موکب اختصاصی شهرستان، استفاده از کمک‌های خیران برای اجرای برنامه ها، بهره مندی از ظرفیت های مردمی و دستگاه‌های اجرایی شهرستان، برنامه های حوزه فرهنگی برای جاماندگان اربعین حسینی و ظرفیت سنجی و پیش بینی امکانات لازم در کشور مقصد تبادل نظر انجام گرفت.