سارقان سابقه دار در پردیس شناسایی و دستگیر شدند

  • کد خبر:296895
  • تاریخ خبر:شنبه 1 خرداد 1400 - 09:34

تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی شهرستان پردیس گفت: سارقان اماکن خصوصی با ۱۳ فقره سرقت در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ« بهزاد عبدیان» روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منازل و اماکن خصوصی در سطح شهرستان ،  موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان  قرار گرفت.

وی با اشاره به عملیات غافلگیرانه برای دستگیری سارق حرفه ای، توضیح داد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان رد پای یک سارق حرفه ای را در رابطه با سرقت های اتفاق افتاده شناسایی کردند و پس از هماهنگی قضایی در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس از همراهی دو مالخر با این سارق خبرداد و اظهار داشت: در بازجویی انجام شده متهم به همکاری با ۲ همدست و ۲ مالخر اقرار کرد که پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

عبدیان با اشاره به دستگیری یک سارق سابقه دار دیگر، اظهار داشت: این متهم دارای ۷ سابقه کیفری است که در بازجویی های انجام شده با توجه به مدارک و مستندات به ۵ فقره سرقت به ارزش ریالی بیش از ۵ میلیارد ریال اعتراف کرد.

زن میانسال سارق دوچرخه ها در پردیس

وی با اشاره به سرقت های اخیر دوچرخه در پردیس توسط خانمی میانسال، اظهار داشت: طی روزهای گذشته، خانم میانسالی با خودروی داخلی سفید رنگ به‌عنوان ساکن آپارتمان وارد مجتمع های آپارتمانی شده ودوچرخه های پارک شده در پارکینگ، زیر راه پله را به سرقت برده است.

عبدیان گفت: در این راستا  از تمامی همشهریان درخواست داریم تا درصورت مشاهده فرد مورد نظر موارد را سریعاً به پلیس ۱۱۰ اعلام و گزارش کنند.

این مقام انتظامی گفت: با شروع اوقات فراغت دانش آموزان و مراجعه آنان به مراکز تفریحی و بوستان ها شاهد افزایش سرقت دوچرخه و وسایل بازی در این مکان ها هستیم.

رئیس نیروی انتظامی شهرستان پردیس گفت: برخی از کودکان و نوجوانان پس از بازی، دوچرخه را بدون قفل رها کرده و در معرض سرقت قرار می دهند.

عبدیان گفت: از والدین  درخواست و انتظار داریم که به کودکان خود نگهداری اموال و امکانات بازی را آموزش بدهند تا از رها کردن دوچرخه در پارکینگ ساختمان، بوستان ها، پارک ها و در ورودی باشگاه ها خودداری کنند و حتما آن را در محل مناسبی پارک و سپس قفل کنند.

وی با بیان اینکه بهترین محل برای دوچرخه سواری محل های مخصوص دوچرخه سواری است، اظهارداشت: بازی در محل مخصوص دوچرخه سواری و پارک در محل مناسب راهکارهای مناسبی برای کاهش سرقت دوچرخه هستند.

فرمانده انتظامی  شهرستان پردیس با تاکید بر همراهی والدین با فرزندان به هنگام بازی در بوستان ها، بیان کرد: سارقان با نزدیک شدن به کودکان و نوجوانان و طرح دوستی و رفاقت با آنان اقدام به سرقت می کنند و همراهی والدین و یا بازی گروهی نوجوانان، موانع جدی برای جلوگیری از سرقت است.

عبدیان گفت: نوجوانان دوچرخه های خود را برای تعمیر به تعمیرکاران نزدیک محل سکونت خود ببرند و از سپردن دوچرخه به افراد گذری خودداری کنند.

شهرستان پردیس باجمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.