فرمانده سپاه تهران: ۱۶۲۸ خانه برای مستأجران کمیته امداد احداث می‌شود

  • کد خبر:296905
  • تاریخ خبر:دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 - 09:55

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران گفت: در راستای کمک به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان تهران ۱۶۲۸ خانه را برای مستأجران با کمک گروه‌های جهادی احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از پردیس، سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه شهرستان پردیس اظهار کرد: در نظام اسلامی، عصر حاضر و برای نسل جوان هیچ جمعی نباید بدون نام امام راحل برگزار شود زیرا رهبر کبیر انقلاب به گردن ما حق بسیار دارند.

وی گفت: امام راحل(ره) به نظام، جهان، آزادی‌خواهان، مظلومان عالم همچنین احیای دین و تفکر شیعی حق بزرگی دارند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران بیان کرد: امام پس از ۱۴۰۰ سال، انتظار شیعیان را برآورده کردند و کشور را به ما سپردند، تلاش بسیاری از ائمه معصومین(ع) به دلیل نبود امت به بار ننشست و در نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ نشستی برگزار نکنیم که فکر و ذهن ما از یاد امام خمینی(ره) دور باشد.

سردار ذوالقدر افزود: ۱۵ خرداد امسال به دلیل بیماری کرونا برنامه ویژه‌ای در کنار مرقد امام راحل برگزار نمی‌شود اما ذهن، فکر و یاد ایشان را در تمام مراسم‌ها گرامی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: راه نجات بشر به دست منجی عالم بشریت است و سختی‌ها، گرفتاری‌ها، فشارها، ناملایمات، اجرای عدالت حقیقی و مبارزه با ظلم با ظهور حضرت مهدی(عج) تحقق پیدا خواهد کرد.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران اضافه کرد: یقین داریم این نظام مقدس جمهوری اسلامی مقدمه حضور حضرت بقیه‌الله(عج) خواهد بود و در هر نقطه‌ای که هستیم باید این تفکر را با عمل ترویج بدهیم تا زمینه را برای ظهور حضرت فراهم کنیم زیرا حضرت غائب نیستند و ما غافل هستیم.

سردار ذوالقدر تصریح کرد: خداوند هیچ گاه زمین را بدون حجت قرار نداده و اگر امام غائب بودند در هر عصر، زمان و جغرافیایی حجت را تمام کردند و عدله‌ای را نشان دادند و بزرگترین نشان عصر حاضر مقام معظم رهبری هستند که یک تنه و نه با ابزار سنگین قدرت امروز، قدرت نظامی و تسلیحاتی بلکه با تکیه بر دین اسلام، احکام الهی و توکل به خدا تمام ابر قدرت‌ها را با تدبیر و راهنمایی هدایت می‌کنند.

وی افزود: این را دشمنان می‌گویند که ما نقشه می‌کشیم و برنامه‌ریزی می‌کنیم و رهبر انقلاب اسلامی ایران با یک سخنرانی ۴۵ دقیقه‌ای کار ما را خراب و امکان اجرای نقشه را از ما سلب می‌کند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سخنانشان فقط اشاره می‌کنند و با آن اشاره خطر و تهدید را از بشریت برمی‌دارند اما گاهاً به‌رغم اینکه مردم ما بسیار خوبند اما واقعاً در برخی جاها ناسپاسی هم می‌شود که باید در این خصوص بیشتر از قبل شفاف سازی کنیم.

سردار ذوالقدر تأکید کرد: امام راحل تمام نیازها و امنیت کشور را به مردم گره زدند و با بسیج ۲۰ میلیونی بعد از آن ارتش اطلاعات ۳۶ میلیونی را در خرداد سال ۶۰ راه اندازی کردند.

وی مطرح کرد: در آن سال منافقان ملعون اعلام کردند با نظام جنگ مسلحانه دارند و امام فرمودند ارتش ۳۶ میلیون نفری ما مانع خواهند شد و جمعیت کشور با مشاهده فعالیت مشکوک به مسؤولان اعلام می‌کردند و دیگر خبری از منافقین نشد و درس بزرگی از اقدام علیه کشور گرفتند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران تشریح کرد: امنیت نظام به مردم سپرده شد زیرا جمهوریت یعنی همین و امسال نیز مردم با حضور حداکثری در انتخابات تودهنی محکم‌تری به یاوه گویان خواهند زد‌ و فارغ از اینکه تا به امروز تودهنی‌های بسیاری خوردند اما این بار تفاوت دارد.

سردار ذوالقدر ابراز کرد: تهدیدات نظام اسلامی طی ۴۲ سال بسیار زیاد بوده که شامل جنگ هشت سال دفاع مقدس، تجزیه کردستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گنبد، آمل، کودتای شهید نوژه، ۸ شهریور، هفت تیر، قانون دوما، تحریم، توطئه‌های داخلی، تهاجم فرهنگی و ده‌ها مورد دیگر بوده و دشمنان امروز در حوزه تحریم تمام تلاش خود را به کار بردند و به قوت مردم حمله بردند و خورد و خوراک آن‌ها را نشانه رفتند.

وی گفت: آمریکایی‌ها در ابتدا باور نمی‌کردند که توانایی پرتاب موشک را داشته باشیم و می‌گفتند برد موشک‌های ما به آن‌ها نمی‌رسد، سپس می‌گفتند کسی هم جرأت پرتاب موشک به سمت هواپیمای آمریکایی را ندارد اما وقتی پهباد بی‌سرنشین آن‌ها منهدم شد تشکر کردند که هواپیمای سرنشین‌دار آن‌ها را نزدیم.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران یادآور شد: امروز قدرت، موشک، و توان دفاعی بالایی داریم و هرچه برای دفاع لازم باشد جمهوری اسلامی دارد و این قدرت و افتخار بوده اما مهم تربیت دینی که امام به مردم گره زده است.

سردار ذوالقدر افزود: این انرژی و اندیشه شهیدان فهمیده، والا زاده، همت، شهبازی،چمران، اشرفی، اصفهانی، دستغیب، صدوقی و شهدای محراب بوده که توانستیم به این موفقیت‌ها دست پیدا کنیم.

وی اظهار کرد: ما در سپاه پاسداران یک وظیفه‌ای داریم و آن هم این است که جان خود را در راه انقلاب فدا کنیم و هر کجا که انقلاب در خطر باشد حاضر خواهیم بود اما امروز آن چیزی که انقلاب را تهدید می‌کند فقر و مشکلات مردم است.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران ادامه داد: برای دفاع از انقلاب و هر زمان که نیاز و جنگ شود ابتدا فرزندان سپاه در خط مقدم خواهند بود.

سردار ذوالقدر با بیان اینکه  فضای مجازی فرزندان ما را اسیر کرده است، تصریح کرد: برخی در اسارت فضای مجازی، عده‌ای مجروح و بسیاری در آی‌سی‌یو هستند اما والدین اطلاعی ندارند و به همین دلیل نیاز اصلی امروز ما تربیت دینی و صحیح فرزندان است.

وی تأکید کرد: شهید حججی در دوره تهاجم فرهنگی رشد، تربیت و تبدیل به حجت خدا شد و ما امروز در حوزه‌ای که نیاز است قدم برمی‌داریم تا تربیت شده نظام اسلامی بیشتر شود؛ تفکر شهید حججی مانند شهید فهمیده بوده زیرا هر دو بزرگوار و همه شهدای عزیز ما تربیت دینی داشتند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران اضافه کرد: آمریکایی‌ها می‌گویند شیعیان یک ژنی دارند که باید پیدا کرده و به سربازان خود تزریق کنیم تا شجاعت کسب کنند که این عمق جهالت آن‌ها را می رساند، زیرا ما ژن اباعبدالله(ع)، ابوالفضل العباس(ع) و زینب کبری(س) را داریم اما این ژن ماده نیست و بلکه اندیشه‌ای است که باعث تفاوت میان ما و آن‌ها می‌شود.

ذوالقدر اذعان کرد: امنیت در شهرستان پردیس مثل هر جایی نیازی ضروری و مهم است زیرا در سایه امنیت امکان فعالیت وجود دارد و اگر امنیت نباشد امکان آموزش، پرورش، فعالیت، کار و تلاش و زندگی نیز وجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: اگر امروز به سوریه بنگریم متوجه می‌شویم که اگر امنیت باشد چرخ‌های اقتصاد، فرهنگ، آموزش و موارد دیگر به حرکت در می‌آید و مأموریت مهم بعدی ایجاد وحدت، یکدلی و یکپارچگی است که امام راحل به ما آموختند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران خاطرنشان کرد: با هم صدایی به یک جهت حرکت کرده و مشارکت مردم را افزایش خواهیم داد به طوری که در نماز جمعه، نمازهای جماعت، مسجد، مدرسه، دانشگاه و موارد دیگر در دل‌هایمان وحدت قرار می‌دهیم.

ذوالقدر افزود: به دلیل حضور اقوام مختلف در شهرستان پردیس و خوابگاهی بودن آن، کار تربیتی بسیار سخت است اما باید بدانیم نقش بانوان در اداره جامعه بیش از آقایان است و در تربیت و بزرگ کردن فرزندان باید بیشتر به بانوان توجه کنیم.

وی ابراز کرد: باید توجه بیشتری به خانواده‌ها داشته باشیم زیرا امروز جبهه‌ای جدید باز شده و هر کسی به هر شکلی که می‌تواند باید در این حوزه وارد شود.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران گفت: مردم بسیار گرفتار شدند و در برخی فضاهایی که وارد می‌شویم جز درد و فقر چیزی نمی‌بینیم و در راستای کمک به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) تعهد کردیم در استان تهران ۱۶۲۸ خانه را برای مستأجران کمیته امداد بسازیم به طوری که زمین توسط عمران و ادارات دیگر تأمین و سازندگی توسط سپاه و با کمک گروه‌های جهادی انجام می‌شود.

سردار ذوالقدر تصریح کرد: برخی از مددجویان دیگر امکان زندگی و مستأجری را ندارند و در زمینه ساخت مسکن تفاهم نامه نوشته شده و با کمک شهرداری و عمران این کار انجام می‌شود.

وی افزود: کلنگ ملی احداث ۵۰ هزار خانه را در سطح کشور آغاز کرده‌ایم و به کمک مستضعفین و فقرا خواهیم شتافت زیرا امروز برای سپاه صحنه نوکری و خدمت بوده و این اقدامات نیز جزو جهاد است.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران در پایان مطرح کرد: امیدواریم با کمک فرمانده جدید سپاه شهرستان پردیس شهری زیبا، شکیل، امن، عاری از فقر و غنی از فرهنگ دینی و اسلامی داشته باشیم.

انتهای پیام/۶۷۰۱۶/پ/س